Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Стратегія розвитку освіти ліцею на 2020-2025 роки

Дата: 30 квітня 2020 о 08:59, Оновлено 9 вересня 2021 о 11:23
Автор: Попова О. В.

Стратегія розвитку освіти

Летичівського ліцею №3 на 2020-2025 роки

І.  Загальні положення

Стратегія розвитку освіти Летичівського ліцею №3  на 2020-2025 роки (далі - Стратегія) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України: «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», національної концепції «Нова українська школа»

  1. Мета Програми

Мета Стратегії - забезпечення умов рівної доступності для населення сучасної повноцінної, якісної освіти, що відповідає актуальним і перспективним запитам особистості, суспільства і держави, міжнародним критеріям; створення належних умов для навчання та комфортного перебування дітей у навчальному закладі, забезпечення якісного функціонування навчального процесу та збереження здоров’я дітей шляхом поновлення обладнання та навчально-методичного забезпечення навчальних кабінетів, шкільних меблів, технологічного обладнання їдальні, придбання спортивного інвентаря та обладнання відповідно до санітарно-гігієнічних правил та норм, приведення у відповідність систем протипожежного захисту відповідно з вимогами нормативно-правових актів, норм і правил.

  1. Перелік завдань і заходів стратегії та очікувані результати виконання Програми
  1. Забезпечення для населення державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку; безоплатності повної загальної середньої освіти в межах державних стандартів.
  2. Досягнення нової сучасної якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, післядипломної освіти з варіативною соціальною адресністю умов її здобуття відповідно до запитів та можливостей споживачів освітніх послуг; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня до їх сутності, здібностей та особливостей.
  3. Забезпечення умов здобуття освіти в умовах, що гарантують здоров’я, захист прав особистості учнів в освітньому процесі, їх психологічну і фізичну безпеку.
  1. Напрями діяльності та заходи Стратегії
  1. Дошкільна освіта

Реформування соціально-економічної і політичної систем розвитку України припускає багатофункціональну перебудову всіх сфер діяльності, в тому числі, і в освіті, яка потребує змін в організації та змісті сучасного педагогічного процесу.

Враховуючи основні положення Національної доктрини розвитку освіти, увага педагогів все більш фокусується на створенні моделі дошкільного навчального закладу, як відкритої цілеспрямованої соціальної системи, яка використовує в своїй діяльності загальні закономірності сучасного менеджменту. Визнання необхідності свідомого управління змінами, їх передбачення, регулювання, пристосування до змінюючих зовнішніх умов прискорює процес оновлення методів та форм роботи ЗДО. Тому постає питання перегляду деяких підходів до планування діяльності закладу дошкільної освіти. Значного поліпшення потребує оновлення навчальної бази закладу, використання інтерактивних форм впливу на педагогічний процес; організація навчання дітей за методиками та технологіями, які активізують розумову діяльність і творчо організовують освітній простір. Вважаємо, що на сучасному етапі слід приділяти особливу увагу і реалізації оновлених завдань, змісту співпраці педагогів і батьків, створенню умов оптимізацїї цього процесу. Тому стратегія розвитку Летичівського ліцею № З  визначає стратегічні пріоритети розвитку установи, започатковує організаційні шляхи реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства та держави на засадах європейських вимірів якості освіти. Програма спрямована у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості дошкільного закладу, зумовлює модернізацію факторів, від яких залежить якість навчально-виховного процесу, зміст, методи, форми навчання і виховання, система контролю і оцінювання, управлінські рішення, взаємовідповідальність учасників навчально-виховного процесу.

Пріоритети проекту: здійснення заходів щодо модернізації матеріально- технічної бази ЗДО з урахуванням нормативних вимог.

з/п

                             Зміст заходу

Термін

      виконання

Виконавець

1.

Проводити технічний аналіз стану приміщення закладу з метою встановлення реального становища та визначення необхідності проведення ремонтних робіт

Щороку

Директор, Завгосп

2.

Проводити із залученням відповідних спеціалістів обстеження покрівель з метою визначення їх дефектів та проведення відповідних ремонтних робіт

Щороку

Директор, Завгосп

3.

Проводити оновлення технологічного обладнання

Щороку

Завгосп

4.

Облаштувати ігрові майданчики відповідно віку дітей

2020-2021 рр.

Директор ЗДО

5.

Продовжити роботи по встановленню паркану

2020-2021 рр.

Директор, Завгосп

Очікувані результати:

  • будуть створені соціально сприятливі умови для здобуття дошкільної освіти;
  • буде сформоване свідоме ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності; підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі;
  • буде сформований морально-духовний розвиток дитини,ціннісне ставлення до природи, культури, людей, власного «Я»; здатність приймати самостійні рішення, здійснювати свідомі вибори, відповідально самовизначатися, проявляти свій потенціал;
  • в дітей будуть сформовані вміння та навички, необхідні для продовження освіти в школі;
  • будуть раціонально використовуватися освітні інновації, ідеї передового досвіду та розроблятимуться власні педагогічні технології, що сприятимуть підвищенню якості освітнього процесу
  • будуть створені сприятливі умови для підвищення науково-теоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогічних кадрів
  • буде покращена матеріально-технічна база дошкільного закладу;
  • буде висока результативність надання додаткових освітніх послуг;
  • буде забезпечена активна участь громадськості, батьків до формування освітньої політики закладу.
  1. Середня освіта
    1. «Рівний доступ до якісної освіти»

Мета:

  • забезпечення рівних умов доступності і безоплатності здобуття якісної повної загальної середньої освіти;
  • піднесення ролі загальної середньої освіти в здатності молодого покоління, що її здобуло, повноцінно жити і бути успішним у новому світі, адекватно реагувати на зміни, постійно самовдосконалюватися.

Основні завдання:

  1. Якісний розвиток загальної середньої освіти, реструктуризація її інфраструктури, форм навчання з метою створення умов рівного доступу для жителів мікрорайону.
  2. Розвиток сучасного інформаційно-комунікаційного, матеріально- технічного оснащення освітнього процесу в загальноосвітньому навчальному закладі; забезпечення широкого доступу до інформаційних ресурсів Інтернету.
  3. Перехід до нових практикоорієнтованих технологій загальної середньої освіти, заснованих на компетентнісному підході та зорієнтованих на особисті досягнення кожного школяра; зняття проблем, пов‘язаних із якістю підвезення на навчання учнів, що проживають за межами пішохідної доступності до навчальних закладів.
  4. Відпрацювання нових моделей ефективного використання наявних матеріально-технічних, кадрових, навчально-методичних, інформаційних та інших ресурсів загальної середньої освіти, виходячи зі специфічних особливостей регіональних соціально-економічних умов та освітніх потреб учнів.

                                                    Основні заходи

п/п

Зміст заходу

    Термін

виконання

Виконавці

1

2

3

4

1.

Забезпечити у функціонуванні й розвитку ліцею дотримання законодавства про мови в Україні, реалізацію прав громадян щодо мов навчання.

  2020-2025 рр.

Дирекція

2.

Вивчити можливості і доцільність вторинного використання шкільних приміщень, розширення на їх базі сфери додаткових освітніх та інших послуг не заборонених чинним законодавством для населення.

   2020-2025 рр.

Дирекція

3.

Створити та забезпечити ефективне функціонування локальних мереж, широке використання інформаційних ресурсів Інтернету в освітньому процесі.

   2020-2025 рр.

Дирекція

    1. Обдарована дитина»

Мета: забезпечення пріоритетності системи пошуку, навчання, виховання і підтримки обдарованих учнів як важливого чинника становлення особистості, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу суспільства.

Основні завдання:

  1. Створення єдиного інформаційно-навчального простору для розвитку і підтримки обдарованої учнівської молоді.
  2. Об’єднання потенціалу системи сім’ї, різних соціальних інституцій, громадськості у забезпеченні творчої реалізації обдарованих учнів.
  3. Удосконалення системи підтримки і заохочення обдарованих учнів.

                                                 Основні заходи

з/п

                    Зміст заходу

Термін

      виконання

Виконавці

1.

Щорічно проводити 1 (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, забезпечити підготовку і участь переможців у II та III етапах.

2020-2025 рр.

Дирекція

2.

Щорічно проводити І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів- членів Малої академії наук України та забезпечити участь переможців у II етапі.

2020-2025 рр.

Дирекція

3.

Забезпечити оздоровлення та відпочинок обдарованих учнів, у тому числі відмінників навчання, переможців обласних, міжрегіональних і Всеукраїнських інтелектуальних змагань.

2020-2025 рр.

Дирекція

3. Виховання. Позашкільна освіта.

Мета:

  • втілення в навчально-виховний процес концептуальних ідей національного виховання, спрямованих на виховання моральної, духовної й життєво компетентної особистості, громадянина, сім'янина, професіонала;
  • організація цілеспрямованої діяльності всіх виховних підструктур зі створення умов для побудови цілісної безперервної системи виховання в

освіті й поширення головних ідей сучасного виховання, заснованих на системі загальнокультурних і національних цінностей;

- розбудова якісної, ефективної та доступної для всіх дітей і підлітків системи позашкільної освіти; забезпечення творчого, інтелектуального, фізичного та духовного розвитку вихованців.

Основні завдання:

1. Об’єднання зусиль педагогів на розбудову та проектування перспективної виховної системи НВК на основі духовного єднання педагога і учня, спрямованості на самовдосконалення, саморозвиток та повноцінне життєтворення особистості школяра.

                                                 Основні заходи

з/п

               Зміст заходу

Термін

      виконання

Виконавці

 1.

Розробити і впровадити систему науково-методичних заходів (семінарів, конференцій, круглих столів), спрямованих на розбудову та проектування перспективної виховної системи шляхом створення виховного простору на основі духовного єднання педагога і учня.

2020-2025 рр.

Дирекція

 2.

Забезпечити участь у проведенні районних науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів з проблем громадянського, патріотичного, естетичного та морального виховання.

2020-2025 рр.

Дирекція

  1. Реалізація Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

Мета: формування особистості, її громадської позиції та професійних якостей.

Основні завдання: Сприяти розвитку 10 основних компетентостей: спілкування державною мовою; спілкування іноземними мовами; розвивати математичну грамотність, уміння навчатися впродовж життя, соціальні, громадянські, природничі, підприємницькі компетентності; розвивати загальнокультурну та екологічну грамотність.

                                                 Основні заходи

з/п

               Зміст заходу

Термін

      виконання

Виконавці

 1.

Забезпечити умови для удосконалення навичок вчителів початкової школи, вчителів-предметників із впроваджен-

Державного стандарту повної загальної освіти

Протягом 2020-2025 рр.

 2.

Оновити тематичне планування методичних об'єднань з метою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на основі нового змісту загальної середньої освіти, що ґрунтується на компетентнісному, особистісно орієнтованому та інтегрованому підходах до навчання.

Протягом 2020-2021 рр.

 3.

Оновити зміст діяльності шкільної бібліотеки шляхом впровадження ІКТ

Протягом 2020-2025 рр.

 4.

Створити сучасне освітнє середовище в закладі освіти

Протягом 2020-2025 рр.

 5.

Впроваджувати різноманітні форми навчання батьків учнів з метою формування у них спеціальних знань про розвиток дитини та дотримання принципів педагогіки партнерства

Протягом 2020-2025 рр.

 6.

Забезпечити проведення спільних заходів школи і ЗДО з реалізації наступності в пріоритетних напрямках впровадження оновленого Базового компоненту дошкільної освіти, Державного стандарту початкової загальної освіти

Протягом 2020-2021 рр.

 7.

Здійснювати висвітлення питань щодо впровадження Концепції «Нова українська школа» на офіційному сайті закладу освіти.

Протягом 2020-2021 рр.

 8.

Проводити постійний аналіз результатів зовнішнього незалежного оцінювання і державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання.

Протягом 2020-2021 рр.

  1. Покрашення навчально-матеріальної бази

Мета: створення належних умов для навчання та комфортного перебування дітей у Закладі освіти, забезпечення якісного функціонування освітнього процесу та збереження здоров’я дітей шляхом поновлення меблів, технологічного обладнання їдальні лея №3 , придбання спортивного інвентаря та обладнання відповідно до санітарно-гігієнічних правил та норм.

         Основні завдання:

  1. Забезпечення виконання прийнятих раніше національних, державних, галузевих, районних та шкільних програм стосовно дітей дошкільного віку і учнівської молоді, розвиток та вдосконалення нормативно-правових засад освітянської політики відповідно до конкретних соціально-економічних реалій.
  2. Зміцнення матеріально-технічного та фінансового забезпечення навчального процесу.

з/п

               Зміст заходу

Термін

      виконання

Виконавці

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.