Алгоритми діяльності педагога-організатора

Дата: 5 квітня 2023 о 15:06

Алгоритми діяльності педагога-організатора

Алгоритм діяльності педагога-організатора зі сприяння розвитку і діяльності дитячих громадських організацій:

1.Педагогічне керівництво ДО (базується на принципах діалогу, співпраці, толерантності, ініціативи, активності, поваги; керівництво включає такі прийоми та методи, як поради, пропозиції,  спонукання до самодіяльності, заохочення, створення ситуації успіху тощо; зміст педагогічного керівництва включає ознайомлення дітей з історією, сутністю, змістом життя ДО в Україні та за її межами, оформлення в кімнатах  школяра фото-виставочних матеріалів про життя ровесників в ДГО, дотримання ними статутних вимог тощо).

2.Сприяння оновленню змісту, методів і форм діяльності ДГО, організація їх колективної творчої діяльності відповідно до вікових інтересів підлітків та вимог життя.

3.Забезпечення умов для широкого інформування учнів про діючі дитячі й молодіжні громадські організації та об’єднання.

4.Координація діяльності дитячих ГО чи об’єднань.

Алгоритм діяльності педагога-організатора з розвитку мережі гуртків, клубів, секцій тощо

1. Залучення кваліфікованих спеціалістів, батьків  до ведення гуртків, секцій, творчих об’єднань тощо

2.Координація їх діяльності.

3.Педагогічне керівництво волонтерським осередком (розробка нормативно-правової бази функціонування волонтерського осередку, карти схеми його діяльності, ведення банку даних про учасників волонтерського осередку з вказівкою на доручення, переліку справ осередку, акцій волонтерів, організація різнопланових доброчинних заходів та акцій тощо).

Алгоритм діяльності педагога-організатора у забезпечені співпраці з органами учнівського самоврядування

1.Педагогічний супровід розробки стратегії розвитку учнівського самоврядування загальноосвітнього навчального закладу.

2.Надання допомоги в розробці моделі учнівського врядування, нормативно-правової бази його функціонування (статуту, положення), регламенту роботи тощо);

3.Ведення рейтингу життєдіяльності учнівських колективів.

4.Організація навчання лідерів учнівського врядування, його резерву,   радників учнівського самоврядування.

5.Педагогічний супровід однієї з комісій учнівського врядування.

6.Участь в навчанні голів комісій учнівського врядування.

7.Педагогічний супровід розробки портфоліо учнівського врядування загальноосвітнього навчального закладу.

8.Організаційно-консультативна діяльність з підготовки і проведення днів самоврядування в школі, учня школи та ін.

Алгоритм діяльності педагога-організатора з педагогічного

захисту підлітків, які потрапили у складну життєву ситуацію

1.Участь у розробці системи роботи з підлітками, схильними до правопорушень, запобігання дитячій бездоглядності, організаційно-функціональної та організаційно-логічної структури роботи з правового і превентивного виховання школярів.

2.Ведення системної  індивідуальної роботи з підлітками групи «ризику».

3.Здійснення соціально-педагогічної профілактики, надання підліткам превентивної допомоги, створення в шкільному соціумі превентивного середовища, підготовка та популяризація превентивної інформації тощо.

4.Сприяння забезпеченню належного рівня  міжособистісних стосунків і спілкування в соціумі підлітків.

5.Організаційна діяльність зі створення та забезпечення ефективного функціонування правничих клубів,  лекторіїв, кінолекторіїв тощо;

6.Сприяння підготовці та проведенню загальношкільних заходів на правничу тематику.

7.Ведення банку даних про підлітків, схильних до правопорушень.

Алгоритм діяльності педагога-організатора

з організації дозвіллєвої діяльності школярів

1. Знання нормативно-правових документів з проблеми організації дозвіллєвої діяльності школярів, їх неухильне дотримання та виконання.

2.Розробка ефективної моделі дозвіллєвої діяльності школярів.

3.Використання  нових, нестандартних форм спілкування з учнівською молоддю: мистецьких ігор, театралізованих вистав, вистав шкільного театру, різнопланових шоу-програм, конкурсів, екскурсій, зустрічей, презентацій, інших інтерактивних методик  дозвіллєвої діяльності школярів.

4.Підпорядкування дозвіллєвої діяльності школярів формуванню позитивної мотивації на здоровий спосіб життя.

5.Організація і проведення різнопланових фізично-оздоровчих акцій, створення пунктів, лекторіїв, відео лекторіїв  щодо збереження і зміцнення власного здоров’я дітей та учнівської молоді.

6.Проведення днів, тижнів, місячників здоров’я дітей та учнівської молоді, місячників профілактики шкідливих звичок.

7.Залучення підлітків до підготовки загально-шкільних газет, буклетів про здоровий спосіб життя.

8.Допомога в розробці сценаріїв загальношкільних свят.

9.Надання організаційно-консультативної допомоги класним керівникам, класоводам в організації дозвілля школярів, функціонуванні виховних центрів загальноосвітнього навчального закладу.

Алгоритм діяльності педагога-організатора

з організації канікулярного відпочинку школярів

1.Проектування дозвіллєвої діяльності школярів у канікулярний час.

3.Ведення картотеки виховних технологій канікулярного і літнього відпочинку дітей та учнівської молоді.