Дата: 19 листопада 2018 о 18:36, Оновлено 2 грудня 2018 о 17:54

Історія Летичівського  НВК №3

Історія кожної школи - це не лише історія вчителів, що працюють у ній, а й історія багатьох поколінь, що вийшли зі стін рідної школи і множили її славу своїми досягненнями.

Школа для всіх нас назавжди залишається святинею, оселею, звідки починається життєвий шлях. Вона вселяє віру в силу знань, любов до України, повагу до її історії, мови.

Навчальний заклад розпочав свою історію 01 вересня 1992 року.

Летичівська ЗОШ №3 введена в експлуатацію відповідно до розпорядження Представника Президента України від 17 вересня 1992 року №115 з 1 вересня 1992 року.

Педагогічний колектив під керівництвом Білоконя Анатолія Олександровича власноруч допомагали будівникам готувати приміщення до відкриття. До першого вересня школа була готова прийняти учнів.

Летичівська ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови розташувалась в одному з найкрасивіших куточків Летичева, який досі місцеві жителі називають Щедрова.

На чудовому мальовничому пагорбі понад рікою Південний Буг наче навмисне природа створила майданчик, придатний для будівництва школи, яку можна побачити з протилежного берега ріки. Школу неможливо не помітити, отже краса, створена навколо неї, приваблює і милує людське око.

Очолив навчальний заклад 1 вересня 1992 року - Білоконь Анатолій Олександрович.

З 01 липня 1996 року директором школи було призначено Білоконь Ольгу Василівну.

З 03 січня 2003 року директором школи знову стає Білоконь Анатолій Олександрович.

27 серпня 2015 року була змінена назва Летичівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням англійської мови на назву Летичівська загальноосвітня школа №3 І-ІІІ ступенів.

З 25 лютого 2016 року відповідно до рішення виконкому Летичівської ОТГ селищної ради в зв’язку з реорганізацією шляхом злиття Летичівської загальноосвітньої школи №3 та дитячого садочка №2 школа почала носити назву Летичівський НВК №3 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

На сьогоднішній день в НВК №3 виховується і навчається 165 дитини (135 учнів та 30 вихованці дошкільного відділення) з яких сформовано 11 класів та 2 групи дошкільного відділення.

Майже 40 педагогів становили учительський колектив у 1992 році. Усі мали різний педагогічний стаж, до цього працювали у школах зі своїми традиціями і особливостями. До них приєднались зовсім молоді учителі, які ще майже не мали досвіду роботи у школі.

1992 рік                                                                   2017-2018 н.р.

Педагогічні кадри -43 учителів                   Педагогічні кадри -27

Вища освіта – 29                                          Вища освіта – 25

Середня спеціальна – 12

Середня – 2.

Навчання та виховання здійснюють 23 педагогічних працівників.

Серед яких : 6 - вчителі «вищої категорії», «старший вчитель», 7 - «вищої категорії», 7 - «першої категорії», 3 - «другої категорії», 2-спеціалісти.

Поряд з директором школи активно працювали і працюють його заступники: з навчально-виховної роботи – Івасюк Микола Михайлович, Боднар Дмитро Васильович, Лисий Володимир Леонтійович.

З виховної роботи – Боднар Дмитро Васильович, Білоконь Ольга Василівна,   Юхимчук Людмила Іванівна, Дядюк Світлана Дмитрівна.

Добру пам’ять серед вихованців та вчителів школи залишили ветерани педагогічної праці: Бігас Олена Іванівна, Бомок Станіслава Вікторівна, Юхимчук Людмила Іванівна, Прохорчук Олена Іванівна, Мигдай Тетяна Миколаївна, Білоконь Ольга Василівна.

Завдяки наполегливій роботі педагогічного та учнівського колективів, підтримці батьківської громади, на кінець 2017-2018 н.р. школа мала свої здобутки: 19 призових місць на районних предметних олімпіадах, 2 - у Малій академії наук, 2 - у Міжнародному конкурсі з української мови  імені Петра Яцика, 3 - у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.

1 вересня 2017 року Летичівській НВК №3 виповнилося 25 років. За 25 років існування школи випущено близько 4675 учнів, з них - 30 учнів нагороджені золотою медаллю, 11- срібною.

Школа дала державі не одне покоління успішних особистостей. Серед них учителі (чимало з яких працюють у стінах рідної школи), медсестри, бухгалтера, інженери, агрономи, фінансові директора, психологи, підприємці, військові службовці, поліцейські, юристи.

Невпізнанною стала і наша школа, адже було здійснено ряд заходів утеплення та естетичного оформлення внутрішнього оснащення закладу, так і зовнішнього вигляду приміщення.

За кошти державного та районного бюджетів було придбано 3 мультимедійних комплекси, обладнано комп’ютерний клас, фізичний, оновлено хімічний кабінет, їдальню, актовий зал.

Добре, з естетичним смаком оформлено навчальні кабінети: української мови і літератури, світової літератури, географії, іноземної мови, інформатики, фізики, початкові класи, музики. В школі працює кабінетна система. Працюють гуртки: театрального мистецтва, художнього читання, «Чарівний бісер», «витинанка», волейбол.

За роки існування школа набула великого досвіду. У школі склався дружній, творчий колектив, де кожний віддає всі сили і знання для навчання і виховання дітей, для виховання у них почуття честі школи.

Всі заходи, які здійснює адміністрація Летичівського НВК №3 спрямовані на підвищення якості навчально-виховного процесу.

Історія школи – це історія краю.

Доля учнів - це доля народу.